-

mooj : spoza krainy niemocy

Komentarze użytkownika

@O różnych poziomach komunikacji (20 listopada 2018 07:21)

"P.S.
Sądzę, że sukces Jezuitów to przedewszystkim było współdziałanie z Duchem Św. i to że traktowali indian jak ludzi, a nie jak "zasoby", a potem napewno zadziałało to o czym piszesz."

 

i być może komunikowali się nie z "elitami", a przekaz kierowali do wszystkich i każdego starali się wysłuchać

a bardziej górnolotnie:

Czy to wykonalne bez pomocy Ducha Świętego? Mam nadzieję, że tak. Ale przeciwne działanie "porozumienie ponad" "oferta poważna dla poważnych" chyba jest naznaczone współdziałaniem ze Złym zawsze.

mooj
20 listopada 2018 22:23

@My, Polacy, jesteśmy najlepsi na świecie (11 listopada 2018 10:58)

Nie zrozumiałem dlaczego pod tekstem o dumie narodowej (byciu Polakiem) piszesz tekst mówiący o nieidentyfikowaniu się z podległym państwem i jego produktami, 

"Anglik" nie rozumiał dlaczego mówimy (mówiliśmy) źle o kraju, który nie identyfikowaliśmy z własnym państwem - pal sześć.

Ale Ty? i wysnuwasz wnioski o byciu przegranym dopóki nie zmienimy..czego? Wygrany obóz Polaków dumnyc z Generalnego Gubernatorstwa, Kraju Warty, Zachodniej Ukrainy, PRLu  etc- i w obozie wygranym jesteśmy?

Coś jaśniej trzeba?

 

mooj
11 listopada 2018 15:45

@My, Polacy, jesteśmy najlepsi na świecie (11 listopada 2018 10:58)

moż epluł na PRL?

Przemsa pisze "my Polacy", Ty "emigranci z naszego/nienaszego państwa mówili o państwie". 

Skłodowska miała piać z zachwytu nad carską Rosją, bo była dumna z bycia Polką?

mooj
11 listopada 2018 14:13

@Rosyjski kurs na Chiny. Bardziej życzenia kremlowskiej biurokracji, niźli trwały sojusz. (31 października 2018 11:30)

OK, profil miejsca gdzie piszemy ustawia inną perspektywę - nie doceniłem określenia czasu - te "ostatnie wojny światowe" w moich oczach nie wybrzmiały.

Jak? Nie sądzę, by to Niemcy (nawet ręcami przywódców) rozkręcili ostatnią wędrówkę ludów. I zastrzeżenie jak poprzednio: fakt, to (np "zmuszenie" tzw dziennikarzy do milczenia) nie było trudne, ale...

W pewnym stopniu, w specyficznym odczycie zgadzam się ze słowami niesławnego.."Europa potrzebuje Niemiec" może nie "jedynego i silnego przywództwa", ale silnego, samodzielnego głosu Niemiec - tak. Nie kryjącego się za instytucjami unijnymi czy przykrytego sugestiami "no musimy ich przyjąć, te same armie i służby co wygnały ludzi z Afryki, ...

mooj
31 października 2018 23:50

@Rosyjski kurs na Chiny. Bardziej życzenia kremlowskiej biurokracji, niźli trwały sojusz. (31 października 2018 11:30)

Nie to, że się czepiam, ale

*to "zawsze" to nie znowuż tak długo. Bywali "wyraźnie źli" (i dla Rosji i dla Atlantów) i bardzo przejściowo i relatywnie od bardzo niedawna, z nagrodą/częściowym wyrównaniem szkód plus nadwyżką do ściągnięcia sobie z zewnątrz.

**tak samo można myśleć o tragicznej podwójnej roli Niemców (a może i Niemiec) napuszczanych na lewo i prawo (a przy okazji w górę i w dół ). Fakt, trudne to nie było i nie jest, ale...

mooj
31 października 2018 22:36

@Taryfa dzienna, taryfa nocna [15] (26 października 2018 10:35)

..albo nie tak mocno - uleganiem propogandzie, zafałszowaniem oceny relacji "koszt/efekt" na swoją niekorzyść. Wydaje mi się, że temu ( wmówieniu "...e tam, nie warto, za dużo z tym zachodu") raczej ma służyć bombardowanie nas (a czuję się czasem pod ostrzałem) takim poglądem. "Nie warto" "nie wypada" "nie przystoi" "to nie po chrześcijańsku"

 a wała:)

mooj
26 października 2018 23:06

@Taryfa dzienna, taryfa nocna [15] (26 października 2018 10:35)

Darowanie zadośuczynienia nie wchodzi w podstawowy zakres etyki. Wspaniałomyślność może i dobra rzecz, ale czuję się do niej przymuszany "emocjonalno-etyczno-etosowym" połączeniem "chrześcijaństwo-wybaczenie- darowanie kary- zapomnij o otrzymaniu zadośuczynienia" - fałszywym połączeniem na lub poza granicą "szantażu".

Nie kurcze, nie jest obowiązkiem, ani rezygnowanie z zadośuczynienia, ani przemilczanie tez "że my mamy obowiązek "wspaniałomyślnie" wybaczać bez naprawienia szkód.

 

mooj
26 października 2018 22:39

@Wyleżakowany biznes (24 października 2018 17:45)

Nieśmiało wtrące, że Starka na rynek wróciła. Tym razem  nie jest niedoszacowana cenowo:(

więc jęczmień jęczmieniem, ale są pola "oryginalne", po co kopiować/bić się z koniem ? To Szkoci destylaty od nas "wzięli, a że nie mieli czym palić w tych okolicach (nawet na beczki drewna za mało) to torf. Mi akurat to odpowiada na ogół, ale sam to sycenie miodów lub właśnie klasycznie "starkę" bym jako wyzwanie widział

mooj
24 października 2018 22:49

@Wyleżakowany biznes (24 października 2018 17:45)

niedługo będą i te opary butelkować:)

mooj
24 października 2018 21:44

@Wyleżakowany biznes (24 października 2018 17:45)

Na tę wodę też jest już biznes:) Ale nie wiem czy są "dedykowane" do danego gatunku/producenta, serii etc

mooj
24 października 2018 21:43

@Szkolenie z komunikacji za darmo (23 października 2018 10:04)

Ładnie wygląda, ale nie jest prawdą z tym wojennym łamanie urbanistycznego kręgosłupa w Warszawie. Przedwojenna Warszawa to projekt w budowie (komisarycznego, a nie wybranego) gospodarza. Ani komunikacyjnie, ani w żaden inny sposób nie była (jako cała) miejscem łatwym, przyjemnym do mieszkania. Z "Centrum" też niełatwym do określenia.

Jest źle, ale dobrze nie było. Dobrze miało być - wojna nie kręgosłup, a plany budowy przerwała. Fragmentami na pewno piękne miasto..choć większość z tych wspominkowych pocztówkowych ochów iachów, to migawki sprzed poprzedniej -Wielkiej Wojny, nie II.

mooj
24 października 2018 00:35

@Projekt pod nazwą PiS chyba nie wypalił (23 października 2018 16:31)

Wiesz...Demiurg jeden, a "demiurdzy" sobie czuwać mogą...do czasu:)

Świadomie czy nieświadomie, ale ja uważam że jednak ważniejsze to, że zmiany są i właśnie takie.

Człowiek z moich podatków (więc w moim imieniu) - choć nie w mundurze, ale na slużbie nie kopie demonstrujących i nie podpala budek prowokacyjnie. Ważniejsze niż to, że kopie "niemojego" i nieudolne prowokacje "w dobrej wierze" robi. Podsłuchy spadły etc etc. Na bezrybiu powodów by zmian bronić - to jest COŚ. Nawet jak "przy okazji" "efekt uboczny" i nieświadomie.

Może kwestia niskich oczekiwań, ale to nie jest mało - utrzymać w miarę poważne struktury (niech będzie ta ściągalność VATu i ew. zatrzymanie zwijania wojska jako przykład), ni ...

mooj
24 października 2018 00:06

@Projekt pod nazwą PiS chyba nie wypalił (23 października 2018 16:31)

Nie jest tak źle:) Tzn na pewno część elektoratu jest rozczarowana wynikami, zirytowana brakiem umiejętności, techniki "rządzenia" (szczególnei brania za twarz, rozliczania,karania winnych), ale..

..ale frekwencja, drastyczny spadek głosów nieważnych, zupełnie inne uwagi ruchu kontroli wyborów - to jest wartość sama w sobie. Sympatycy PiS (czy szerzej cały ruch, wykraczający nawet poza Zjednoczoną Prawicę + elektorat Prezydenta) robią rzeczy niezauważalne "przy okazji"

Zdanowska nie usunięta ze stanowiska przed wyborami, tuż po uprawomocnieniu - straszliwy błąd (niesłychanie, moim zdaniem, ważne jest to, że nieusunięcie przemilczane), ale skazana!

Totalny elektorat wstawiony "przy okazji" przymusem w ramy demokracji - mogą wyg ...

mooj
23 października 2018 22:28

@Polacy uciekają z Irlandii (20 października 2018 10:43)

Praca przedsiębiorców oferowana poniżej kosztów wypychająca "normalnych" - praca? Praca chyba jednak. Uczciwa? No niekoniecznie:)

mooj
20 października 2018 23:14

@Polacy uciekają z Irlandii (20 października 2018 10:43)

To czas najwyższy, by przedsiębiorstwa zaczęły działać co najmnej tak racjonalnie jak "alkoholicy"  pozostający poza rynkiem: nie brać nierentownych prac, nie psuć dumpingiem rynku, nie marnować zasobów dla kultu / etosu "pracy dla pracy".

Człowiek, który nie szuka pracy bezrobotnym nie jest.

Wg ustawy to nawet taki, który szuka, ale był zapobiegliwy i zabezpieczył się na czas pozostawania bez pracy innym źródłem dochodu "na przeżycie" (innym niż odsetki z rachunku bankowego) - też nie jest. Serio:)

To nie o zajęcie chodzi, a o zarobek. Tak w przypadku osób "etatowych" jak i wszystkich innych. 

Generalnie się zgadzamy, gdy znajdziemy czas i chęć, by głębiej niż po łebkach pojechać ...

mooj
20 października 2018 22:52

@Polacy uciekają z Irlandii (20 października 2018 10:43)

OK, problemu nie ma, ale coś nie zadziałało sądząc po opisie. Nie neguję naturalnych barier w podwyższaniu wynagrodzeń typu "wydaje się, że nie można podnieść cen" (czy mocniej nawewt: nie można podnieść cen). Ale to w jakiś sposób świadczy przecież o tym, co uważa się za "konkurencyjną stawkę"  - prawda? Ja może upraszczam do "złe warunki dajesz w stpsunku do oczekiwań", ale Ty pisząc o alkoholikach - chyba też przesadzasz. Nawet przy zastrzeżeniu "może nie całego rynku dotyczy" to zbyt proste i dość specyficzne ujęcie tematu. Jakoś tak zniechęcająco zabrzmiało (nawet jeśli to opinia "sąsiadów" nie Twoja, ale ją przyjmujesz zdaje się)

O mikro poważnie - nie chodzi mi o pracownika, który został prz ...

mooj
20 października 2018 18:45

@Polacy uciekają z Irlandii (20 października 2018 10:43)

A może problem z oszacowniem otoczenia?

"pensja całkiem na rynku konkurencyjna. " oznacza chyba "płacimy więcej niż rynek wycenia, powyżej poziomu równowagi" a się okazuję, że niekoniecznie postrzeganie rzeczywistości jest prawdziwe

bez teoretyzowania: pomysły że można próbować płacić śmieszne pieniądze za rozstaie z rodziną, bycie na gwizde etc - na razie chyba się nie sprawdzają

Rynek jest b. płytki: niewielka nadwyżka implikowała stawki żałosne, zdjęcie niewielkiej (jak się okazało) nadpodaży zaskutkowało znacznymi wzrostami wynagrodzeń (ale jeszcze nie poszanowaniem pracownika). I raczej nie jest tak, że poza rynkiem pracownika pozostają jedynie alkoholicy. 

Pewnie większość "mikroprzedsiębiorców" chętnie by przesz ...

mooj
20 października 2018 17:56

@Konkwistador Rocky zdobywa Olimp (18 października 2018 21:36)

Dzień po tym, gdy w negocjacjacj UK-przedstawicielstwo krajów unijnych okaże się, że jest grupa na Wyspach z problematycznym pobytem w długim terminie - otworzy się droga przez Atlantyk..dla tych z Wysp - na 99%. 

Jeśli wcześniej decyzji ws wiz nie będzie (przed końcem negocjacji). Bo jeśli decyzja będzie o "jakimś zniesieniu" to traktowałbym jako prognozę zakresu praw związanych z pobytem na Wyspach tych, którzy jeszcze poddanymi Korony nie są. Taką raczej chłodną.

I pędzenie stad trwa jak trwało

mooj
20 października 2018 01:23

@Tłokinia - o szczegółach misji (19 października 2018 10:22)

Zmienić coś, co działa zgodnie z założeniem , bo ktoś napisał, że kogoś denerwuje?

To ja jawnie, nie pocztą: denerwuje mnie zmiana z kursywy - niech będzie dla równowagi, skoro "głosowania" przesądzają:)

1:1

 

mooj
19 października 2018 22:03

@Putin w Soczi – „my pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną” (19 października 2018 08:33)

"No tak, ale ten import z Rosji to praktycznie 100% węglowodory."

To nic nie zmienia do porównań Francja-Polska, i niewiele wnosi do ew. analiz wymiany handlowej z Rosją.

"Własnych nie mamy, więc od Sovieta kupujemy." Błędny wniosek ( i założenie "własnych nie mamy" też zbyt mocne), skąd pomysł, że musimy od Sovieta i na każdych warunkach? Dowód przez wmówienie:)

mooj
19 października 2018 21:50

Strona 1 na 19.    Następna